Jak se k nám dostanete?

Areál U Ztraceného potoka, leží v klidné nezastavené části Vápenné- osada Polka , asi 50m od hlavní silnice č. 60 Jeseník- Javorník- PL

Vlastní doprava
Jestliže přijíždíte autem z Jeseníku, nebo z Ramzové, odbočte na křižovatce v Lipové Lázních u pomníku " Obětem Frývaldovské stávky" na Javorník č silnice 60. Přejedete Pomezí, minete místní chráněnou památku jeskyně Na Pomezí. Cestou lesem ujedete asi 4 km a už je Vápenná. Před prvním vlakovým přejezdem odbočte do leva směr Polka. Na křižovatce je pomník hraniční stráže s lavicemi a naše informační tabule.

Autobus
Vápenná má také velmi dobré dopravní spojení jak autobusové, tak vlakové.

Autobusy z Jeseníku na Javorník jezdí prakticky každou hodinu i o víkendu. (Viz jízdní řády idos.)

Vlak
Vlakové spojení je Lipová Lázně - Javorník č tratě 295. Lipová je dopravní uzel a staví zde vlaky z Olomouce a Ostravy. (Viz jízdní řády idos.)

Cyklisté
Do Vápenné můžete přijet ze směru Jeseník, nebo Ramzová po hlavní silnici.


Z Jeseníku vede značená trasa přes Prieznitzovy léčebné lázně- kolem restaurace Peklo až Na Pomezí k jeskyním.

Jestliže jste trávili pár chvil v Lesním baru, můžete přejet přes Luční vrch - směr Lví hora, ale nebudete se škrábat na vrch, (jestliže nechcete) pod Lví horou se napojíte na zelenou značku a přes Ztracené údolí přijedete rovnou do Polky.

Z Javorníku vede trasa přes zapomenutý kraj Nové Vilémovice přes Špičák na Kamenou- Nýznerovské vodopády, dále pak zadní cestou do Vápenné a lesní cestou kolem starých lomů přijedete až k naší ubytovně.

Kontakt

Kurková Jitka
tel.: 721 388 329
e-mail: kurek.jitka@seznam.cz
více